פרויקט המאהל

אין ספק שכמעט לכל מאכל בעולם יש היסטוריה, קצרה או ארוכה. ובדיוק על ההיסטוריה הזו מתבסס בית האוכל ‘מאהל הגמל’. בתוך העשייה, הקמת המטבח הנייד במקומות שונים ברחבי הארץ, בישול בתנור עצים אותנטי ושימוש במתכונים מיוחדים שעברו מדור לדור – אנו משמרים את ההיסטוריה, מפיחים בה חיים, הופכים אותה רלוונטית וקיימת לעכשיו, ויותר מהכל- מגישים אותה בדמות אוכל טעים לכל אורח במאהל!

סיפורם של הגמלים

לאורך מאות רבות היו קיימות דרכי משי (דרכי המסחר בין אסיה לאירופה), כאשר לא הייתה אפשרות נוחה אחרת להעברת סחורה ולקיום מסחר בין היבשות. את הסחורה המדוברת היו מעבירים על גבי שיירות גמלים הנודדות לאורכן ולרוחבן של היבשת וביחד עם הסחורה מעבירות אוכל, מתכונים, ועולם שלם של תרבות שכמעט והפכה משותפת לשתי היבשות הכל כך שונות הללו. בין נדידת שיירה אחת לשנייה, היו עוצרים הסוחרים למנוחות, מפעילים טאבונים או אמצעי חימום אחרים שפעלו על שריפת עצים וחולקים את הטעמים המיוחדים של האזור ממנו הגיעו. כיום, ‘מאהל הגמל’ מכבד את אותן מסורות עתיקות ומביא לאורחיו אוכל מיוחד, שופע בטעמי אש ולהבה ובזיכרונות וטעמים מן העבר.

מכבדים את ההיסטוריה

אנו נותנים להיסטוריה של שיירות הגמלים להנחות אותנו ומקפידים על בישול אותנטי ומוקפד. המטבח שלנו הוא מטבח נייד שניתן להרכיב בכל מיקום, כמעין דוכן מזון, והוא מורכב משני תנורים הבנויים על עגלה, המשמשים כטאבונים המופעלים על ידי עצים, בדיוק כמו בימים עברו, ונראים ממש כמו שתי דבשות גמל באופק. בתנורים הללו אנו מכינים מיני מאפים מיוחדים, הנאפים על ידי אש אמיתית (ולא גז או חשמל) ומקבלים טעם ייחודי מאין כמוהו, של האש, של העץ המבעיר אותה, של הגחל, ושל ההיסטוריה.

דואגים לעתיד

אנו ב-‘מאהל הגמל’ יודעים שגם העתיד של היום הופך להיסטוריה בהמשך ואנחנו רוצים להשאיר אחרינו את העולם הטוב ביותר שניתן ולכן מקפידים לשמור על הסביבה ולדאוג לפרויקט אקולוגי וזהיר. דרך הבישול שלנו היא דרך בישול שמזיקה כמה שפחות לאטמוספירה (בניגוד לדוגמה לבישול בגז שמזיק מאד) וכל החומרים בהם אנו משתמשים במאהל הם חומרים ירוקים, המיוצרים מנייר ממוחזר וידידותיים לסביבה.

 

אנו מזמינים אתכם לבקר במאהל שלנו, להנות מהטעם הייחודי של המאפים והתבשילים שלנו, ולהזמין אותנו כבית אוכל נייד גם לאירוע הבא שלכם!